Lillpite Rör


Vi hjälper dig med allt inom VVS. Med mångårig erfarenhet och ett modernt tänk inom branschen kan du med trygghet vända dig till oss.

Verksamheten startades i Lillpite år 2003 av Per Wallstål och Clas Lundström. Under 2013-2014 ombildades företaget och Niklas Ermebring klev in som delägare. Vid ombildningen följde även våra engagerade och duktiga montörer Magnus Grandin och Ulf Lundberg med, det är vi evigt tacksamma för. Från 2014-2017 har vi ökat och nu är vi totalt 8st anställda. Alla våra medarbetare brinner för sitt yrke och tillsammans har vi över 100 års erfarenhet i branschen. Vi är verksamma lokalt i Piteå och har hela Sverige som arbetsområde.

Vi vill att våra kunder skall känna stor trygghet och tillit till oss när vi anlitas. Våra montörer har en gedigen utbildning vad gäller säkerhet och kvalitet i sitt arbete. Vi säkerställer våra högt uppsatta mål att leverera den bästa möjliga service och vi anser oss aldrig fullärda utan jagar hela tiden nya utvecklingsmöjligheter, allt i takt med att företaget växer. Vi har med åren lärt oss vikten av att våra samarbetspartners har lika högt ställda krav som oss och samarbetar därför enbart med likasinnade.

Vi kan:

• VVS och service
• Värmepumpar
• Konvertering till vattenburna radiatorer
• Små och stora badrumsrenoveringar
• Nyproduktion, från service till färdiga installationer
• Totalrenovering av äldre hus med behov av nya ledningar
• Solceller, för en bättre miljö
• Avloppsrensning

Vi hjälper dig gärna med samordning av andra yrkesgrupper.

Vänliga hälsningar, Per & Clas.
logotyp
logotyp

Adress: Källbogatan 72
941 36 PITEÅ

Fakturaadress: Sörvägen 310
946 92 LILLPITE

info@lillpiteror.se

0911-122 90

www.lillpiteror.se



Per Wallstål
Telefon: 070-6406956
Per@lillpiteror.se

Clas Lundström
Telefon: 070-6747686
Clas@lillpiteror.se

Magnus Grandin
Telefon: 070-6406951
Magnus@lillpiteror.se

Marcus Johansson
Telefon: 070-6406913
Marcus@lillpiteror.se

Niklas Ermebring
Telefon: 070-6406915
Niklas@lillpiteror.se

Lars Berglund
Telefon: 070-6406927
Lars@lillpiteror.se

Roger Berglund
Telefon: 070-6406936
Roger@lillpiteror.se

Ulf Lundberg
Telefon: 070-6406955
Ulf@lillpiteror.se